RSS
 

Papuga z czech

21 wrz

Długo przymierzałem się do tej budowy, ale cos ruszyło…
Co prawda siódemka jeszcze nie jest skończona i wciąż nie ma pantografów, ale juz kilka osób pytało co ze skodą… aż sam byłem ciekaw jak wyjdzie, Mowa oczywiście o modelu Skody 71E  czyli serii 163 kolei czeskich. Na mój celownik wpadła Jadwiga.
Za pierwszym razem gdy zaczynałem budowę tego modelu znalazłem tyle błędów, że projekt przepadł na długi czas. Ale może po kolei.
Pierwszy projekt rozrysował znajomy imieniem Hubert. Nie wiem jak to się stało, ale po wydrukowaniu model nie trzymał żadnej skali. Był za krótki, za grubaśny i nietypowo wysoki. Postanowiłem więc poprawić rysunki. Skończyło się na tym, że z oryginału zostało nie wiele. Gdy poprawiłem model, dumnie go wydrukowałem. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że mój model również nie trzyma skali – był po prostu za mały :) Myślałem, że to kwestia wydruku, Po przerobieniu rysunku na PDF problem nie zniknął, więc kolejna masa poprawek, aż w końcu dotarłem do dnia dzisiejszego. Wszystko wydaje się być w porządku, więc zacząłem budowę. Najpierw od wózków. Nie lubię stawiać pudla w powietrzu, a tak najgorsze będę miał za sobą :)  Parafrazując pewną starą reklamę piwa „Pogoda nie zachęca do spacerów” więc zacząłem dłubaninę.
Poniżej chwalę się tym co już mam :

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Janusz

  29 września 2017 o 19:40

  Czekam na ciąg dalszy, zapowiada się świetny model jak inne :)

  PS: No właśnie, co do świetnych modeli, przeglądałem sobie wcześniejsze wpisy i zauważyłem prześlicznego Fiata 125p. Widziałem, że nie udostępniasz szablonów do drukowania, ale byłbym niesamowicie wdzięczny, gdybyś zrobił dla mnie ten jeden wyjątek :)

   
 2. ~Marian G.

  9 października 2017 o 23:55

  Dłuuuuugo czekałem aż się coś tu pojawi ciekawego. No wreszcie ruszyła budowa, kontynuacja projektu skodziny. :)

  Jestem ciekaw jak wygląda sama buda lokomotywy 163. :)
  Ja budowę swoich modeli zazwyczaj zaczynam od budowy samej budy np wagonu. Jakoś tak sobie robię, że wózki zostawiam sobie na koniec :P powodzenia w dalszej budowy Skody. I czekam z niecierpliwością na koleją relacje. ;)

   
 

 • RSS